Metus ehitas Rootsi parima klaashoone 2016
18.08.2016

Metus ehitas Rootsi parima klaashoone 2016

Eesti klaasfassaadide tootja Metuse poolt teostatud töö kuulutati Stockholmi ehitusmessil Rootsi parimaks klaashooneks 2016. Metuse ehitatud klaasfassaad konkureeris 20 tippkvaliteediga tööga ning võitis esikoha. Tegemist on esimese korraga, mil auhind omistati Eesti ettevõtte poolt teostatud tööle.

Võidu toonud hoone asub Göteborgis,  Johanneberg Teaduspargis (Johanneberg Science Park) ning kuulub Chalmersi tehnilisele kõrgkoolile. See on kohtumispaigaks ettevõtetele, omavalitsusele, üliõpilastele ja teadlastele ehk meie mõistes on tegemist ettevõtlusinkubaatoriga.

Zhürii hinnangul on võidutöö parim kõikides kriteeriumites:  arhitektuur, funktsionaalsus ja  innovatsioon.

Auhind on suur erialane tunnustus ning tähendab Metuse jaoks seda, et Skandinaavia oma ala spetsialistid tunnustavad ettevõtte tööd ja kvaliteeti kõrgeimas kategoorias.

Tellija: Chalmersi Tehnikakõrgkool

Peatöövõtja: Skanska Sverige AB

Arhitekt: White Arkitekter AB

Hoone spetsifikatsioon: Fassaadid on teostatud Metuse Eesti tehases valmistatud monteeritavatest elementidest. Elementide välispindu katavad nii prinditud, taustvärvitud kui ka peegeldava efektiga klaasid. Täpne ning kvaliteetne eeltöö tehases tagas kiire ja probleemivaba fassaadide paigalduse.

Fassaadi ümarad nurgad ja korruste astmelisus on inspireeritud vette kukkunud veetilga tekitatud lainetest. Sellise fassaadi projekteerimine nõudis tihedat koostööd juba algstaadiumis arhitektidega ning Skanskaga, et saavutada tellija soovidele majanduslikult ja välisilmelt vastav tulemus.

Hoone on klassifitseeritud säästliku arendustegevuse Green Building* tasemega Kuld ning sellel on erakordselt madal energiatarbimine - alla 30 kWh/mkohta aastas.